Inwestycja w złoto z Bankiem BGŻ

0
1248

W Banku BGŻ trwa subskrypcja dwuletniej lokaty inwestycyjnej Złoty Zysk II. Ma ona analogiczną konstrukcję do lokaty oferowanej na początku tego roku, która cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Oprocentowanie uzależnione jest od kształtowania się ceny złota wyrażonej w postaci wartości indeksu GOLDLNPM (The London Gold Market Fixing Limited PM). W przypadku stabilnego wzrostu wartości indeksu GOLDLNPM w okresie 2-letnim, inwestycja daje szansę na zysk w wysokości nawet 39,99 proc. w skali 2 lat. Dodatkowo, Bank daje gwarancję zwrotu 100 proc. zainwestowanej kwoty niezależnie od zmian ceny złota na rynku.
 
– Inwestycja w złoto jest uważana za skuteczną alternatywę chroniąca kapitał podczas zawirowań na rynkach instrumentów finansowych. Oczywiście zapewnia też skuteczna ochronę przed inflacją. Od 2004 roku indeks GOLDLNPM znajduje się w silnym trendzie rosnącym o średniorocznym tempie wzrostu niespełna 18 proc. Za utrzymaniem tendencji wzrostowej przemawiają utrzymująca się niepewność i obawy o wzrost inflacji w konsekwencji problemów fiskalnych strefy euro i Stanów Zjednoczonych – powiedział Andrzej Budasz, dyrektor Departamentu Produktów i Usług Bankowości Detalicznej

Lokata jest dostępna do 30 kwietnia 2012 r, w każdym z ponad 400 Oddziałów Banku BGŻ. Minimalna kwota inwestycji wynosi tylko 4.000 zł.

Źródło: Bank BGŻ