ING Bank Śląski zmienia warunki kredytu dla wspólnot mieszkaniowych

0
877

Wspólnoty mieszkaniowe realizujące większe przedsięwzięcia i inwestycje mogą teraz skorzystać z wydłużonego aż do 15 lat okresu kredytowania w ING. Dodatkowo bank zwiększył maksymalną kwotę łącznego zaangażowania z 1,2 mln zł do 2 mln zł.

ING Bank Śląski oferuje kredyty inwestycyjne dla wspólnot mieszkaniowych, z ratą stanowiącą nawet do 90% wartości miesięcznej zaliczki na fundusz remontowy. Kredyt w wysokości do 2 mln zł może być wykorzystany na różne cele inwestycyjne, realizowane w obrębie własności wspólnej, związane z bieżącą eksploatacją nieruchomości lub przyszłymi inwestycjami. W ramach nowej oferty, wspólnoty mogą skorzystać z okresu kredytowania do 15 lat dla większych inwestycji, z możliwością sfinansowania do 100% jej wartości.

Nowe obowiązujące pułapy wymaganego wkładu własnego wynoszą:

  • 0% dla łącznego zaangażowania do 200 tys. PLN;
  • 10% dla łącznego zaangażowania od 200 tys. do 500 tys. PLN;
  • 20% dla łącznego zaangażowania powyżej 500 tys. PLN.

Prowizja i oprocentowanie za udzielenie kredytu uzależnione są od okresu kredytowania i wynoszą odpowiednio 3M WIBOR + marża banku w przypadku kredytu inwestycyjnego udzielonego do 12 miesięcy oraz 6M WIBOR + marża banku w przypadku kredytu inwestycyjnego udzielonego powyżej 12 miesięcy.

Przypominamy, że decyzja kredytowa w ING Banku Śląskiego jest podejmowana w ciągu dwóch dni od złożenia wszystkich dokumentów w oddziale banku.

Źródło: ING Bank Śląski