Fundacja Dziecięca Fantazja wspierana przez Bank BPS

0
1480

W sobotę 3 marca 2012 r. w Sali Kongresowej PKIN w Warszawie, Fundacja Dziecięca Fantazja, dzięki wsparciu między innymi Banku Polskiej Spółdzielczości, zorganizowała koncert z cyklu Gramy z Fantazją, podczas którego na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci zagrali najpopularniejsi artyści polskiej sceny muzycznej – Kayah, Marcin Wyrostek oraz Andrzej Piaseczny. Przed koncertem wystąpili Andrzej Grabowski i Kabaret Pod Wyrwigroszem. Wieczór poprowadziła wieloletnia ambasadorka Fundacji, znana prezenterka telewizyjna Agata Młynarska.

W czasie trwania gali koncertowej spełniły się marzenia kolejnych podopiecznych Fundacji. Bank Polskiej Spółdzielczości, Główny Sponsor Koncertu, spełnił marzenie nieuleczalnie chorego Dawida. Chłopiec ma 12 lat i zmaga się z guzem mózgu. Marzył o zestawie mebli w stylu rockowym i gitarze.  Prezenty wręczył Piotr Pokropek, Wiceprezes Zarządu, który jednocześnie odebrał w imieniu Banku statuetkę i podziękowania od Fundacji za „wrażliwość serca i nieocenioną pomoc w realizacji marzeń podopiecznych Fundacji- nieuleczalnie chorych dzieci”.

Po koncercie odbyła się aukcja charytatywna, podczas, której licytowano fanty przekazane przez Firmy współpracujące z Dziecięcą Fantazją. Bank BPS wykorzystał fakt sponsorowania Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej i przekazał na licytację piłkę Tango 12 z podpisami zawodników, którzy będą reprezentować nasz kraj podczas EURO 2012 oraz piłkę z podpisami zawodniczek drużyny Bank BPS Muszynianka Fakro- Mistrzyń Polski w siatkówce, którą sponsoruje od 2009 roku.

Sobotni koncert to nie pierwszy projekt realizowany przez Fundację, do którego przyłączył się Bank BPS.  W 2011 roku Bank uczestniczył w IV edycji Charytatywnej Trasy Koncertowej pod hasłem „Gramy z Fantazją 2011”. Wspólnie z Fundacją w 11 miastach Polski udowadniał, że marzenia się spełniają, a życie mimo nieuleczalnej choroby wciąż może przynosić radość.

Fundacja Dziecięca Fantazja pomaga dzieciom nieuleczalnie chorym i stara się spełnić ich marzenia. Od 2003 roku, dzięki Sponsorom, Partnerom oraz wielu życzliwym ludziom, udało się spełnić Fundacji ponad 2000 fantazji ciężko chorych dzieci. „Gramy z Fantazją” to druga edycja koncertu, z którego dochód zostanie w całości przeznaczony na spełnianie dziecięcych marzeń.

 Źródło: Bank Polskiej Spółdzielczości