Zmiana na stanowisku głównego ekonomisty w Credit Agricole Bank Polska

0
816
Jakub Borowski obejmie z początkiem kwietnia stanowisko głównego ekonomisty i dyrektora Departamentu Analiz Makroekonomicznych w Credit Agricole Bank Polska. Będzie odpowiadał za analizy i prognozy dotyczące Polski, a także krajów Europy Środkowej.

Główny ekonomista będzie jednocześnie członkiem międzynarodowego zespołu analiz Crédit Agricole S.A., jednego z największych banków we Francji i Europie. Zakres obowiązków Jakuba Borowskiego obejmie przede wszystkim przygotowywanie analiz i prognoz dotyczących gospodarek krajów Europy Środkowej: Polski, Czech, Węgier i Rumunii oraz szeroko pojętego otoczenia rynku finansowego na potrzeby banku oraz jego klientów.

Jakub Borowski ma ponad 15-letnie doświadczenie w ekonomii i finansach. Ostatnio przez 2 lata pełnił funkcję głównego ekonomisty Kredyt Banku, a wcześniej Invest Banku. Kierowane przez niego zespoły makroekonomiczne zajęły miejsca na podium rankingów prognostycznych NBP i Rzeczpospolitej, Parkietu, i Pulsu Biznesu. On sam jest dwukrotnym zwycięzcą konkursu „Byki i Niedźwiedzie”, organizowanego przez Gazetę Giełdy Parkiet,w kategoriiAnalityk makroekonomicznyw latach 2009 i 2012 r.

Od kilku lat karierę zawodową łączy z karierą naukową na stanowisku adiunkta w Katedrze Ekonomii, w Szkole Głównej Handlowej. Ponadto od 2012 roku jest członkiem Rady Gospodarczej przy prezesie Rady Ministrów.

Jakub Borowski jest absolwentem kierunku Bankowość i Finanse SGH oraz doktorem tej uczelni. W czerwcu 2011 r. nakładem Polskiego Wydawnictwa Ekonomicznego ukazała się jego książka pt. Integracja monetarna. Wyzwania dla Polski.

Źródło: Credit Agricole