Bank, konta, karty kredytowe, pożyczki, kredyty, spłata kolejnych rat, odsetki, zadłużenie… Te wszystkie wyrażenia czasami kojarzą nam się z tak nieprzyjemnymi sytuacjami i opowieściami, że kiedy ktoś zaczyna o tym mówić, my się wyłączamy. Boimy się finansów szeroko pojętych, ponieważ nie zawsze nasza wiedza jest na odpowiednim poziomie, a dodatkowo nasze uprzedzenia poparte są nieprzyjemnymi doświadczeniami członków naszych rodzin, znajomych i przyjaciół. Jednak czy banków należy się bać? Czy w dwudziestym pierwszym wieku banki mogą wyrządzić nam krzywdę? Jeśli trafimy na te najlepsze, to nie powinniśmy się niczego obawiać.
Bank na najwyższym poziomie
Citibank jest bankiem, który stara się sprostać wymaganiom wszystkich klientów, również tych najbardziej wymagających. Dzięki temu, że należy do największej instytucji finansowej na świecie, oferuje najlepsze i przede wszystkim nowoczesne usługi, nie tylko dla klientów indywidualnych, ale również dla instytucji. Trafiając do Citibanku, możemy mieć pewność, że nasze finanse będą nie tylko bezpieczne, ale też że znajdą się w rękach specjalistów, którzy doskonale się o nie zatroszczą. Jednym z produktów, który cieszy się powodzeniem są pożyczki konsolidacyjne. Nazwa nie jest jednoznaczna, dlatego też postaramy się wytłumaczyć, jak te pożyczki funkcjonują, kiedy możemy je zaciągnąć i czy są opłacalne.
Funkcjonowanie pożyczki konsolidacyjnej
Najprościej mówiąc, konsolidacja to zabieg mający na celu połączenie kilku naszych zobowiązań w jedno. Osoba zadłużona uzyskuje tym samym jedną ratę, w jednym banku, która jest niższa od wszystkich razem wziętych. Mówi się, że jeśli rata powstaje niższa, to konsolidacja jest efektywna. Oczywiście taki zabieg wydłuża okres spłat, jednak obciążenia miesięczne nie są aż tak absorbujące, więc reszta naszych finansów z domowego budżetu jest na dobrym poziomie. Konsolidacja pomaga nam również w uporaniu się z wieloma ratami, różnymi datami spłat poszczególnych zobowiązań, które przy dłuższym spłacaniu, mogą być zwyczajnie kłopotliwe.
Co podlega konsolidacji ?
Konsolidacja jest zabiegiem bardzo elastycznym. Oznacza to, że konsolidacji podlegać mogą różne zobowiązania, które zawitały do naszego życia. Może to być na przykład kredyt hipoteczny, pożyczka gotówkowa, kredyt na nowy samochód. Od klienta zależy, które elementy chce połączyć w jedność. Jeśli spłata któregoś zobowiązania kończy się za kilka miesięcy, to nie trzeba włączać go do konsolidacji. W tej kwestii istnieje dowolność, dzięki której panujemy sami nad sytuacją – nic nie jest klientowi narzucane.
Formalności i liczby
Kredyt konsolidacyjny jest szczególnym produktem, w którym bank za każdym razem szczegółowo przygląda się sytuacji klienta, badając stan jego finansów, możliwości i wysokość raty miesięcznej. W związku z tym klienci muszą się uzbroić w cierpliwość, ponieważ kredyt ten nie jest udzielany od ręki. Citibank udziela pożyczki konsolidacyjnej nawet do stu dwudziesty tysięcy, a okres kredytowania to siedem lat. Przy tym daje możliwość wyboru klientowi – czy jego pożyczka będzie ubezpieczona czy też nie. W przypadku wyboru ubezpieczenia, koszty nieco rosną, jednak możemy spać spokojnie. Na stronie internetowej Citibanku możemy dostrzec obecność kalkulatora pożyczkowego, dzięki któremu bardzo szybko możemy się dowiedzieć, jak będzie wyglądała nasza rata kredytowa. Oczywiście wszystkie te wyliczenia są orientacyjne. Jeśli tylko jesteśmy zainteresowani poznaniem szczegółów, warto zostawić swoje dane, a odpowiednia osoba z banku skontaktuje się z nami najszybciej jak to tylko będzie możliwe i przedstawi dokładne warunki kredytu konsolidacyjnego, dzięki któremu nasz domowy budżet będzie pod kontrolą.