Nieruchomości – teraz są prawdziwe okazje

0
1089

mieszkanie2Wielu specjalistów od rynku nieruchomości twierdzi, że jak kupować, to właśnie teraz domy i mieszkania są tanie. Dodatkowo wybór jest znakomity. Oferty nieruchomości w mediach, w agencjach pośrednictwa, a przede wszystkim oferty nieruchomości on line zawierają setki pozycji, wśród których można znaleźć prawdziwe perełki.

Deweloperzy, którzy dotkliwie odczuli skutki spowolnienia gospodarczego w większości odstąpili od mega projektów czyli budowy mieszkań o metrażu przekraczającym 50 – 60 metrów. Mieszkania na sprzedaż, które oferowane są obecnie na rynku pierwotnym, to przeważnie lokale dwu lub trzypokojowe. Jeżeli jednak ktoś ma środki i życzenie, to na chętnych czekają także lokale większe, w tym apartamenty i penthousy w różnych prestiżowych lokalizacjach. Z racji dużej podaży warunki nabycia wszystkich nieruchomości stały się bardziej elastyczne. Deweloperzy dopuszczają sprzedaż ratalną, nie wymagają zaliczek na poczet budowy, która się jeszcze nie rozpoczęła, wskazują współpracujące z nimi banki, gdzie klienci najłatwiej uzyskają kredyty hipoteczne, oferują rabaty, organizują promocje. Rynek nieruchomości, to dzisiaj rynek klienta, o którego względy i zainteresowanie zabiegają wszyscy sprzedawcy.

Ale nawet na tak rozbudowanym rynku albo może właśnie dlatego, że ogłoszenia nieruchomości są tak liczne i tak bardzo różne, wybór powinien być przemyślany i poprzedzony odpowiednim rozeznaniem. Obecnie klientów nic nie ponagla. Mieszkania czy domy nie zostaną im sprzątnięte sprzed nosa przez innych chętnych. Można się spokojnie zastanowić, przejrzeć bardzo liczne oferty nieruchomości on line prezentowane na stronach portali zajmujących się pośrednictwem, zajrzeć do kilku agencji, przeczytać ogłoszenia deweloperów, porównać ceny i różne detale.

Jeżeli wspomniani na wstępie specjaliści się nie mylą, to spadkowy trend na rynku nieruchomości może się wkrótce odwrócić. Dalej będą domy i mieszkania na sprzedaż. Ale mogą już nie być takie tanie.