Lokaty dla przedsiębiorców

0
1405

procentLokaty terminowe to ciągle jeszcze najpopularniejsza forma inwestowania kapitału. Instrument ten nie przynosi co prawda spektakularnych zysków, ale za to jest całkowicie bezpieczny. Lokując pieniądze w ten sposób, możemy być całkiem pewni, że nie stracimy nawet części naszego kapitału. Na rynku finansowym proponowane są nie tylko lokaty dla klientów indywidualnych, ale także i dla przedsiębiorców. 

Lokaty dla przedsiębiorców to idealne rozwiązanie dla firm, które posiadają wolne zasoby kapitałowe. Bezpieczna inwestycja, jaką jest lokata, to sposób na osiągnięcie pewnych zysków bez potrzeby ciągłego monitorowania inwestycji. Dokładnie tak samo jak w przypadku inwestorów indywidualnych także i w przypadku lokat dla przedsiębiorców z góry znamy zysk z lokaty. Co więcej, zwykle banki i inne instytucje finansowe oferują nam lokaty o różnych terminach, dzięki czemu możemy zdecydować się na okres inwestycji, który będzie nam najbardziej odpowiadał.

Przedsiębiorcy, którym zależy na korzystnych warunkach inwestycji, mogą zdecydować się albo na ofertę jednego z banków specjalizujących się w obsłudze firm albo też skorzystać z propozycji SKOK Stefczyka. Atutem lokaty dla przedsiębiorców, która może swoi klientom zaoferować Kasa Stefczyka jest przede wszystkim relatywnie wysokie oprocentowanie, które wynosi w skali roku nawet do 5,35%.
Lokata przeznaczona jest dla wszystkich przedsiębiorców, którzy posiadają w SKOK Stefczyka konto firmowe. Wybierając ten produkt od samego początku wiemy, ile zarobimy, ponieważ wspomniane oprocentowanie jest stałe. Stali klienci Kasy, którzy konto firmowe w tej instytucji założyli co najmniej 3 lata wcześniej, mogą liczyć na korzystniejsze niż standardowe oprocentowanie. To samo tyczy się zresztą także przedsiębiorców, którzy na lokacie zamierzają ulokować kwotę 500 000 zł lub wyższą – w takim przypadku okres korzystania z usług Kasy nie ma znaczenia.

Aby otworzyć lokatę dla przedsiębiorców w SKOK Stefczyka, wcale nie trzeba dysponować bardzo wysokimi nadwyżkami finansowymi. Wystarczy 1000 zł, by móc skorzystać z tej opcji oszczędzania. To jeszcze nie koniec zalet tego produktu. Nie musimy martwić się, że „zamrażamy” kapitał na dłuższy okres – w zależności od naszych potrzeb i preferencji możemy zdecydować się na lokatę miesięczną, kwartalną, półroczną oraz roczną. Jak łatwo się domyślić, po upływie okresu obowiązywania lokaty wszystkie środki wraz z odsetkami zostaną automatycznie przelane na konto firmowe. Warto dodać jeszcze, że w przypadku przedterminowego wypłacenia kapitału z lokaty, otrzymamy 10% naliczonych dotychczas odsetek.