Jak sprzedać udziały w nieruchomości

0
712
udziały w nieruchomości

Posiadając udziały w nieruchomości, zapewne zdajesz sobie sprawę z uciążliwości takiego stanu rzeczy. Być może nawet jesteś w sytuacji, w której potrzebujesz się ich pilnie pozbyć. Zastanawiasz się, jak sprzedać udziały w nieruchomości? Czy sprzedaż udziałów w nieruchomości w ogóle jest możliwa? Jeśli na te dwa pytania odpowiedziałeś twierdząco, to ten artykuł jest przeznaczony dla Ciebie. Rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości, a także pokażemy, co należy zrobić, aby sprzedaż udziałów w nieruchomości przebiegła szybko i bezpiecznie.

Udziały w nieruchomości – istotne szczegóły

Jedną z najistotniejszych rzeczy, jakie musisz zrozumieć, odpowiadając sobie na pytanie „jak sprzedać udziały w nieruchomości”, jest fakt, że istnieją dwa rodzaje współwłasności nieruchomości, z których każdy rządzi się nieco innymi prawami. W zależności od tego, jaki rodzaj współwłasności Cię dotyczy, będziesz wiedział, jak dokładnie powinna przebiegać cała operacja. Być może Twoja sprzedaż udziałów w nieruchomości będzie banalnie prosta – a być może, będziesz musiał „powalczyć” nieco z innymi współwłaścicielami.

Pierwszym z rodzajów współwłasności, jest współwłasność ułamkowa. Określa ona dokładny procent nieruchomości, jaki przysługuje danemu właścicielowi, co znacznie ułatwia późniejsze procesy. Sprzedaż udziałów w nieruchomości, jest w tym przypadku ułatwiona, bo nie będziesz musiał prosić pozostałych właścicieli o zgodę na transakcję. Zwykle, współwłasność ułamkowa jest rezultatem podziału spadku pomiędzy szersze grono spadkobierców.

Drugim typem współwłasności natomiast, jest współwłasność łączna. Będzie ona spotykana przede wszystkim w związkach małżeńskich (o ile wcześniej nie została zawarta rozdzielność małżeńska), czy w spółkach cywilnych. Aby sprzedać udziały w nieruchomości, której jesteś współwłaścicielem właśnie na takich zasadach, będziesz musiał uzyskać zgodę drugiego z dysponentów, lub postarać się wcześniej o zniesienie współwłasności w inny sposób.

Jak sprzedać udziały w nieruchomości – najważniejsze informacje

Na rynku nieruchomości, każda z zawieranych transakcji, musi swój finał znajdować w kancelarii notarialnej – nie inaczej jest, gdy idzie o sprzedaż udziałów w nieruchomości. To właśnie w kancelarii, działając w zgodzie z literą prawa, notariusz dopełni swoich obowiązków, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo obu stron przeprowadzanej operacji, formułując założenia sprzedaży w akt notarialny.

W zasadzie, sprzedaż udziałów w nieruchomości, pod kątem formalności notarialnych, nie jest szczególnie problematyczna. Wystarczy skompletować niezbędne dokumenty, czyli umowę sprzedaży oraz inny dokument (najczęściej również akt notarialny) potwierdzający Twoje prawo do określonych udziałów w nieruchomości. Prawdziwym problemem, może się okazać znalezienie kupca, chętnego na zakup udziałów w nieruchomości.

Rynek wtórny nie należy do najłatwiejszych, szczególnie, gdy chodzi o sprzedaż udziałów w nieruchomości, a nie samego mieszkania czy gruntu. Ilość nabywców, chętnych na przeprowadzenie takiej transakcji, jest znikoma. Na szczęście, również w tym przypadku możemy Cię uspokoić i pokazać, jak sprzedać udziały w nieruchomości tak, aby wszystko przebiegło szybko, zyskownie i bezpiecznie.

Najlepszy sposób na sprzedaż udziałów w nieruchomości

Nasz skup nieruchomości online, specjalizuje się nie tylko w kupnie mieszkań zadłużonych, nieruchomości wymagających remontu, czy takich, które mierzą się z innym problemem prawnym. Jeżeli zastanawiasz się, jak sprzedać udziały w nieruchomości, to nie mogłeś lepiej trafić! Wystarczy, że skontaktujesz się z nami poprzez Formularz Kontaktowy, a my, jeszcze tego samego dnia, prześlemy Ci wycenę online planowanej operacji. Gwarantujemy, że będziemy Cię wspierać na każdym etapie realizacji zlecenia, na przykład, pomagając w zdobyciu kompletu niezbędnych dokumentów.

Sprawdź więcej na https://kupujemym.pl/

Wśród wielu zalet, jakie dostrzeżesz współpracując z nami, docenisz nie tylko uczciwą cenę, jaką zaproponujemy Ci za Twoje udziały w nieruchomości, ale również niespotykaną nigdzie indziej szybkość działania. Całą transakcję będziemy w stanie sfinalizować już w ciągu kilku dni od nawiązania pierwszego kontaktu, byś jak najprędzej mógł cieszyć się zarobionymi pieniędzmi i pozbyć się kłopotu z głowy. Skontaktuj się z nami, a na pewno nie pożałujesz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here