Z raportu Centrum Badań i Analiz Rynku wynika, że ponad 41 proc. gospodarstw domowych w Polsce planuje w tym lub przyszłym roku remont lub modernizację mieszkania lub domu. Jednocześnie badania pokazują, że Polacy coraz ostrożniej korzystają z kredytów gotówkowych, a pożyczki hipoteczne nie cieszą się popularnością. Plany remontowo budowlane Polaków są ambitne, jednak trudne w realizacji przy pomocy dostępnych na rynku form finansowania. Limit Remontowy to najnowszy produkt Credit Agricole Bank Polska, który powstał z myślą o zaspokojeniu potrzeb finansowych związanych z budową i remontem.
Limit Remontowy umożliwia klientowi sfinansowanie zakupu nie tylko materiałów budowlanych, artykułów wykończenia i wyposażenia wnętrz, elewacji, ogrodzenia, ale również prac architektonicznych, remontowych, czy instalacyjno-montażowych (np. montażu instalacji grzewczej). Produkt łączy w sobie zalety systemów ratalnych – prostego w obsłudze kredytu ratalnego z niezależnością, jaką oferuje limit w koncie, czy też karta kredytowa. Jest łatwy do otrzymania – formalności są ograniczone do minimum. Bank wymaga jedynie poświadczenia wysokości i źródła dochodu oraz dokonaniu pierwszego zakupu w momencie podpisywania umowy o Limit. Jego zaletą jest również dostępność. Klient podpisuje umowę o Limit Remontowy w sklepie danego partnera biznesowego, ale dokonuje zakupów nie tylko u niego, lecz także u pozostałych, z którymi współpracuje bank. Ich lista dostępna jest na stronie www.limit-remontowy.pl i stale się powiększa.
Limit Remontowy to nasza autorska koncepcja, choć przy tworzeniu produktów dla rynku budowlano remontowego korzystaliśmy z doświadczeń naszej francuskiej spółki-matki. Produktu porównywalnego z Limitem Remontowym nie ma w ofercie żadnego innego banku w Polsce Credit Agricole jest pionierem. Uważamy, że nasza propozycja ma wszelkie szanse, aby stać się rynkowym hitem i zostać jedną z ulubionych form finansowania zakupów remontowo-budowlanych Polaków. mówi Jędrzej Marciniak, członek zarządu Credit Agricole Bank Polska.
Limit Remontowy dzieli się na dwa okresy. Pierwszy to okres transakcyjny, trwający maksymalnie 6 miesięcy, podczas których klient może robić zakupy w ramach przyznanego mu Limitu. W tym czasie spłaca jedynie odsetki od wykorzystanej kwoty. Co miesiąc otrzymuje wyciąg z informacją o bieżącym zadłużeniu i kwocie do spłaty. W okresie transakcyjnym oprocentowanie wynosi 14,99 proc. Dopiero po upływie 180 dni, bądź przed upływem tego czasu, lecz po złożeniu deklaracji klienta o chęci rozpoczęcia spłaty Limitu,zadłużenie rozkładane jest na raty i rozpoczyna się okres ratalny. Kredytobiorca sam decyduje, w którym momencie przechodzi na plan ratalny, i z jaką wielkością zadłużenia. Może on np. po zakończeniu okresu transakcyjnego spłacić część zadłużenia, żeby tylko część kwoty spłacać w planie ratalnym. Ponadto, po przejściu na plan ratalny, otrzymuje obniżone oprocentowanie o 5 punktów procentowych w porównaniu do oprocentowania w trakcie fazy transakcyjnej, a zatem wyniesie ono 9,99 proc. Klient ma możliwość wzięcia Limituna kwotę od 10 do 80 tysięcy złotych i rozłożenia spłaty nawet na 96 rat. Docelowo bank będzie pobierał prowizję w wysokości 5 proc. za udzielenie Limitu Remontowego Jednak z okazji wprowadzenia produktu na rynek – w promocji – wynosi ona 0 proc.
Źródło: Credit Agricole