Brak prowizji za przelewy z karty kredytowej w ING Banku Śląskim

0
978

ING Bank Śląski nadal nie będzie pobierał prowizji za przelewy z karty kredytowej. Bank zdecydował o przedłużeniu zwolnienia z opłaty dla klientów indywidualnych do końca 2013 roku.

Przelewy z karty kredytowej to dla klientów łatwy i szybki sposób na uregulowanie zobowiązań, zwłaszcza w przypadku chwilowego braku gotówki, czy środków na koncie. Takie transakcje cieszą się dużą popularnością wśród klientów. Zdajemy sobie sprawę, ze cena ma tutaj znaczenie, dlatego zdecydowaliśmy o przedłużeniu zwolnienia z opłaty za takie transakcje do końca 2013 roku – powiedziała Barbara Borgieł–Cury, Dyrektor Departamentu Detalicznych Produktów Płatniczych i Kart w ING Banku Śląskim.

Zgodnie z obowiązującą Tabelą Opłat i Prowizji dla klientów indywidualnych, opłata za przelew w ciężar karty kredytowej wynosi 2% kwoty przelewu minimum 5 zł. Zwolnienie z tej opłaty funkcjonuje w ING Banku Śląskim od początku wdrożenia usługi, czyli od września 2009 roku i dotyczy przelewów dokonywanych przez system bankowości internetowej ING BankOnLine z rachunku następujących kart kredytowych: karta kredytowa Visa, karta kredytowa MasterCard, Złota karta kredytowa Visa oraz Platynowa karta kredytowa. Klient może wykonać przelew na dowolny rachunek. Bank nalicza odsetki za dokonany przelew od momentu rozliczenia transakcji na rachunku karty do dnia spłaty zadłużenia z tytułu przelewu.

Wszystkie karty kredytowe oferowane w ING Banku Śląskim to karty nowoczesne, wypukłe, wyposażone w mikroprocesor.

Do każdej z kart bank udostępnia bezpłatny pakiet ubezpieczeń. W ramach usług dodatkowych do karty klient może skorzystać z przypomnienia o zbliżającym się terminie spłaty oraz automatycznej spłaty zadłużenia. ING Bank Śląski wprowadził szereg udogodnień w zakresie korzystania z kart kredytowych, w tym nadawanie przez użytkownika karty własnego kodu PIN za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej ING BankOnLine lub drogą telefoniczną oraz możliwość zmiany kodu PIN w bankomatach ING Banku Śląskiego. Ponadto, płacąc kartami kredytowymi klienci zbierają punkty w programie bankujesz-kupujesz.

Serwis Gazetaprawna.pl, w publikacji Przelew z karty kredytowej. Czy to się opłaca, z 7 września br., uznał przelewy z kart kredytowych ING Banku Śląskiego za najbardziej opłacalne.

Źródło: ING Bank Śląski