Czy opłaca się wybrać tanie oc?

0
1163

1Pomimo tego iż Polacy zaczęli podchodzić z rezerwą do tego co tanie, w przypadku niektórych usług po prostu nie opłaca się przepłacać. Najtańsze ubezpieczenia oc to oferta która jest dla nas najbardziej opłacalna. Gdy planujemy na przykład zakup innego ubezpieczenia samochodu, warto zwrócić uwagę na to co znajduje się w pakiecie który oferuje firma ubezpieczeniowa. W takim przypadku istotnie, oferta jest różna w zależności od firmy i możemy ucierpieć na wyborze tańszego ubezpieczyciela.

 

OC natomiast musimy wykupić, bowiem jest taki obowiązek ustawowy. Oferta firm ubezpieczeniowych także podlega ustawie, zatem musi przedstawiać bardzo podobne warunki w każdej firmie. Wiąże się to z faktem iż OC to ubezpieczenie które chroni nie nas, a osobę która ulegnie poszkodowaniu z naszej winy. Jeśli na przykład firma będzie zwlekała z wypłatą odszkodowania, nie będziemy nawet o tym wiedzieć. Co więcej, nie będziemy mieli z tego powodu żadnej odpowiedzialności, bowiem my spełniliśmy obowiązek polegający na wykupieniu polisy. Wynika z tego iż najtańsze ubezpieczenia oc nie są wcale gorsze niż te które kosztują dużo. Znalezienie naprawdę taniego ubezpieczenia oc wiąże się z długimi poszukiwaniami – często bywa tak iż warto zmienić naszego dotychczasowego ubezpieczyciela i przejść do konkurencyjnej firmy, zwłaszcza jeśli trafimy na promocję.

 

Młodzi kierowcy którzy mają prawo jazdy od niedawna są klientami którzy decyzję o wyborze firmy ubezpieczeniowej podejmują na podstawie informacji znajdujących się w internecie. Takie osoby szczególnie nastawione są na najtańsze oc samochodu, bowiem nie mają zniżek za staż. Czasem zdarzają się jednak sytuacje w których raczej opłaca się wybrać droższą ofertę ubezpieczenia oc. Taka sytuacja zachodzi wtedy gdy planujemy oprócz podstawowego i obowiązkowego ubezpieczenia oc wykupić inne, dodatkowe polisy. W takim przypadku musimy zastanowić się nad tym oferta której firmy będzie rzeczywiście tania i dobra.