Aktualny ranking lokat bankowych o stałym oprocentowaniu

0
1164

Lokaty bankowe gwarantują wciąż atrakcyjne oprocentowanie. Wpływ na to ma polityka pieniężna prowadzona przez NBP i RPP. Wysokie rynkowe stopy procentowe utrzymują ciągle oprocentowanie lokat na poziomie, który gwarantuje osiągnięcie realnych zysków. Przyjrzymy się zatem najlepszym lokatom w październiku z perspektywy terminów zapadalności.

Lokaty na 3 miesiące

Najlepszą lokatą w październiku na okres 3 miesięcy była lokata Meritum Banku. Była ona w stanie zagwarantować oprocentowanie w wysokości 6,75%. Oprocentowanie obowiązywało tylko dla klientów, którzy założyli także konto bankowe w Meritum. Minimalna kwota wpłaty wynosiła 500 zł. Jeden klient mógł założyć jedną lokatę. Drugie miejsce przypadło lokacie zakładanej w BGŻ Optima. „Lokata bezkarna” była oprocentowana na 6,5%. Jej największą zaletą było to, że oszczędności można było wypłacić przed upłynięciem terminu zapadalności bez utraty odsetek. Maksymalna suma wpłaty w BGŻ Optima wynosiła 20 tys. zł. Na trzecim miejscu sklasyfikowana była lokata Idea Banku z oprocentowanie 6,3%.

Lokaty na 6 miesięcy

Wśród najlepszych lokat na 6 miesięcy panował duży tłok. Aż trzy lokaty posiadały najwyższe oprocentowanie w wysokości 6,5%. Były to: Alior Sync, FM Bank oraz MultiBank. Alior Sync to internetowy odpowiednik Alior Banku. Maksymalnie na lokatę w Aliorze mogliśmy wpłacić tylko 10 tys. zł. Z kolei MultiaBank oferował swoją lokatę wyłącznie przez infolinię i w oddziałach banku. Lokatę w MultiBanku można było złożyć tylko w przypadku posiadania konta bankowego i przy wpłacie nowych środków na depozyt. FM Bank, jako jedyny nie stawiał żadnych warunków przed swoimi klientami. Drugie miejsce zajął depozyt terminowy Meritum Banku, którego oprocentowanie wyniosło 6,3%. Trzeci był GetinOnline z lokatą oprocentowaną na 6,2%.

Lokaty na 12 miesięcy

Najwyższe oprocentowanie spośród lokat na 12 miesięcy gwarantował depozyt Santander Banku. Oprocentowanie lokaty w Santander wynosiło 6,7% i można było z niego skorzystać tylko w przypadku wpłacenia nowych środków. Drugą pozycję w rankingu wśród lokat na okres 12 miesięcy zajęły oferty Idea Banku oraz MultiBanku. Obie instytucje oferowały 6,5% w skali roku na swoim depozycie. Trzecie miejsce przypadło Meritum Bank. Lokata „Meritum Zysku w Internecie” była oprocentowana na 6,4%. W najbliższych miesiącach raczej nie należy spodziewać się wzrostu oprocentowania. Opłaca się założyć w tej chwili lokatę, ponieważ oprocentowanie wydaje się naprawdę atrakcyjne. Można także poczekać do najbliższego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej, na początku miesiąca. Wtedy to okaże się, czy stopy procentowe zostaną obniżone, jednak przy takiej sytuacji należy oczekiwać spadku oprocentowania lokat. Lokaty ranking – aktualny ranking najlepszych lokat dostępnych na rynku.