Jak wziąć dobrą chwilówkę przez Internet – krok po kroku

0
1613

Popyt na internetowe pożyczki pozabankowe ciągle rośnie – podaje Związek Firm Pożyczkowych. Co na to wpływa? Przede wszystkim ułatwiona dostępność takich usług, duże ograniczenie formalności w stosunku do pożyczek w bankach, oraz krótki czas oczekiwania – zminimalizowany w przypadku niektórych pożyczkodawców nawet do kilkunastu minut. Czy warto sugerować się tą popularnością i też zacząć korzystać z pożyczek internetowych? Tak, pod warunkiem, że najpierw porównywamy dostępne na rynku oferty. A że konkurencja jest spora, mamy w czym wybierać.

Dodatkowe informacje, jakie płyną z badań prowadzonych przez ZFP, ujawniają między innymi średnią kwotę pożyczki w Polsce. Jest to 860 zł. Czas spłaty wynosi zaś średnio 26 dni. Głównym czynnikiem, który sprawia, że klienci decydują się na tę, a nie inną ofertę, jest szybkość rozpatrywania wniosków i wypłaty pieniędzy oraz brak konieczności dostarczania dodatkowych dokumentów. W przypadku większości firm pozabankowych, kolejne kroki, jakie należy wykonać w celu otrzymania pożyczki, wyglądają dość podobnie.

Po 1 – przemyślana decyzja

Choć brzmi to jak truizm, pierwszym krokiem do wzięcia pożyczki internetowej jest zawsze decyzja. Tym lepsza, im bardziej przemyślana. Warto do takiego przedsięwzięcia podchodzić z rozsądkiem i racjonalnie szacować swoje możliwości spłacenia długu. Pożyczka nie stanie się dla nas problemem, jeśli jesteśmy pewni, że spłacimy ją na czas.  Podstawowe kryteria wyboru pożyczki online znajdziesz tutaj.

Po 2 – porównanie ofert i wybranie najlepszej

Skoro już wiemy, że pożyczkę weźmiemy na pewno, pozostaje nam wybrać najlepszą. Warto sprawdzić wszelkie oferty promocyjne, zwłaszcza na darmowe pożyczki, dzięki którym nie będziemy musieli płacić odsetek i prowizji. Najszybciej oferty różnych firm porównamy dzięki porównywarkom internetowym, np. pankasa.pl regularnie prezentuje najkorzystniejsze oferty pożyczka za darmo. Znajdują tam się także opinie na temat każdej z firm.

Po 3 – rejestracja i wypełnienie wniosku  

Zdecydowani na skorzystanie z oferty konkretnej firmy, musimy wejść na jej stronę internetową, gdzie z reguły przywita nas suwak lub kalkulator. Wybieramy na nim potrzebną kwotę pożyczki i planowany czas do zwrotu, po czym pokaże się nam kwota (wraz z ewentualnymi odsetkami), jaką będziemy musieli zapłacić oddając pożyczkę. Następnie dokonujemy rejestracji, podając podstawowe dane i wypełniamy wniosek o pożyczkę.

Po 5 – przelew weryfikacyjny

Kolejnym krokiem w większości przypadków jest potwierdzenie danych osobowych podanych we wniosku, które najczęściej odbywa się przez przelew weryfikacyjny. Należy przelać z należącego do nas konta 1 lub 10 groszy na konto firmy pożyczkowej.

Po 6 – decyzja i wypłata pieniędzy

Po weryfikacji danych firma pożyczkowa poddaje nasz wniosek ocenie, która trwa zwykle od kilkunastu minut do dnia. Jeśli decyzja jest pozytywna, pieniądze dostaniemy prosto na konto bankowe, lub jeśli tak wybraliśmy, będziemy mogli odebrać je na poczcie. Jeśli posiadamy konto w tym samym banku, co firma pożyczkowa, nie poczekamy na to zwykle dłużej, niż 15 minut.  Jeśli mamy rachunek gdzie indziej, możemy sprawdzić, jak wyglądają godziny przeglądania przelewów w poszczególnych bankach i na tej podstawie ocenić, kiedy przyjdą do nas pieniądze.