Szybka pożyczka gotówkowa w kampanii ING Banku Śląskiego

0
861

W najnowszej kampanii ING Bank Śląski promuje szybką pożyczkę gotówkową w atrakcyjnej cenie. Podjęcie decyzji kredytowej, podpisanie umowy oraz udostępnienie środków na koncie lub w gotówce może nastąpić podczas jednej wizyty klienta w oddziale. Pożyczka Superszybka będzie dostępna w ofercie banku od 24 lutego.

Wzrasta tempo naszego życia: mamy coraz więcej spraw do załatwienia i coraz mniej czasu. Czas to pieniądz, nie warto go tracić na zbyt długie załatwianie pożyczki. Dlatego w ING Banku Śląskim można otrzymać od 5 do 15 tys. złotych podczas jednej wizyty w oddziale. Z przeprowadzonych przez nas badań wynika, że dla ponad 80% osób posiadających lub planujących zaciągnięcie pożyczki ważne jest, aby otrzymać ją w czasie jednej wizyty w banku – mówi Barbara Pasterczyk, Dyrektor Departamentu Komunikacji Marketingowej ING Banku Śląskiego.

Nowa kampania ING Banku Śląskiego promuje Pożyczkę Superszybką, która została przygotowana, aby zaoszczędzić czas klientów. Aby otrzymać kredyt na dowolny cel, wystarczy jedna wizyta w oddziale pod warunkiem, że nie będzie wymagana dodatkowa analiza kredytowa. Klient powinien mieć ze sobą dowód osobisty oraz dokument potwierdzający dochody.

„Pożyczka superszybka” to:

 • Kwota kredytu – od 5000 zł do 15 000 zł,
 • Okres kredytowania – do 84 miesięcy,
 • Prowizja za udzielenie – 0 zł,
 • Opcjonalne ubezpieczenie – programy ubezpieczeniowe: Bezpieczna Pożyczka Silver lub Gold.
 • Oprocentowanie stałe 14% (RRSO 21,21%*) dla pożyczki z ubezpieczeniem oraz 16% (RRSO 17,23%) dla pożyczki bez ubezpieczenia,

W nowych spotach reklamowych ING Banku Śląskiego pokazane są humorystyczne scenki w oddziale banku z udziałem doradcy oraz klientów. Pracownik banku opisując szybkość udzielania pożyczki dostosowuje sposób mówienia do rozmówcy. W rolę doradcy wciela się Marcin Perchuć, znany aktor filmowy i teatralny. Podsumowaniem każdego spotu jest wypowiadana przez Marka Kondrata puenta: „No właśnie, jeśli zależy ci na czasie weź Superszybką pożyczkę w ING Banku Śląskim na 5, 10 lub 15 tysięcy. Wystarczy jedna wizyta”. Pierwszy z serii spotów telewizyjnych dostępny jest na profilu banku na stronie YouTube.

Tytuł akcji: ”Wystarczy 1 wizyta”

Czas trwania akcji: od 24 lutego br.

Narzędzia:

 • TV i radio: spoty w stacjach ogólnopolskich i regionalnych;
 • internet: serwis internetowy oraz bannery na największych polskich portalach;
 • Citylighty: w 6 miastach: Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Wrocław, Gdańsk
 • wizualizacja oddziałów: wyklejki witryn, plakaty, ulotki.

Kreacja: Agencja reklamowa Brain.

Grupa docelowa:

 • osoby, które mają pieniądze na bieżące potrzeby, ale stać ich na większe wydatki
 • nie chcą marnować czasu na żmudne i mało przyjemne rzeczy np. załatwianie formalności. Z badania przeprowadzonego przez GFK Polonia dla ING Banku Śląskiego w styczniu br. wynika, że dla 83% osób planujących wzięcie pożyczki lub korzystających z pożyczki gotówkowej ważne jest, aby załatwić ją w czasie 1 wizyty w banku, a 78% sądzi że w rzeczywistości trwa to dłużej niż 1 h.

Cele komunikacyjne:

 • Kreowanie wizerunku banku aktywnego na rynku kredytów;
 • Przekonanie klientów, że warto przyjść do ING, ponieważ oferuje szybką i łatwo dostępną pożyczkę gotówkową w dobrej cenie

Źródło: ING Bank Śląski