Jak uzyskać kredyt w Niemczech?

0
1653

Wielu Polaków przebywających i pracujących w Niemczech z różnych powodów potrzebuje dodatkowej gotówki. Rozwiązaniem jest zaciągnięcie kredytu. Czy każdy go otrzyma? Jakie warunki należy spełnić i gdzie się zwrócić?

Kto otrzyma kredyt w Niemczech?

Polak ubiegający się w Niemczech o kredyt musi spełnić określone wymagania. Każdy bank ma własne kryteria rozpatrywania wniosków, jednak wszędzie warunki te są podobne. Najważniejszym z nich jest zameldowanie na terenie Niemiec. Banki wymagają również stałego źródła dochodu, będącego gwarancją spłaty zadłużenia. Może to być umowa o pracę, zlecenie lub dzieło. Także osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą ubiegać się o kredyt, jednak najczęściej wymagane jest w tym przypadku prowadzenie firmy przez minimum rok. Pod uwagę brany jest ponadto staż pracy i zdolność kredytowa. Pomocne będą tu wyciągi z konta bankowego i rozliczenia podatkowe. Kolejnym warunkiem jest pozytywna historia kredytowa. Jest ona sprawdzana w Schufa – agencji ratingowej, rejestrującej rachunki bankowe, karty i kredyty. W uzyskaniu dobrej historii kredytowej pomoże nam spłacana terminowo karta kredytowa – podstawą do udzielenia pożyczki jest bowiem ocena możliwości jej spłaty.

Kredyt na samochód w Niemczech

Kredyt samochodowy w Niemczech to rozwiązanie opłacalne, gdyż jest nisko oprocentowany i często oferuje różnego rodzaju bonusy. Kredyt taki jest tańszy, gdyż auto stanowi jego dodatkowe zabezpieczenie. Można z niego skorzystać zarówno w przypadku kupna nowego, jak też używanego samochodu. Na decyzję banku czeka się kilka dni od momentu złożenia wniosku. Zakup pojazdu można sfinansować również szybką pożyczką. Warto skorzystać z wyszukiwarki kredytów samochodowych, gdyż daje to możliwość uzyskania pieniędzy natychmiast. Więcej informacji na temat kredytów samochodowych znaleźć można na stronie: https://dojczland.info/kredyt-samochodowy-w-niemczech/. Osoby, którym zależy na szybkim uzyskaniu pożyczki z zachowaniem minimum zabezpieczeń, mogą poszukać szybkiego kredytu. Jest on udzielany na niższe kwoty i krótszy czas, ale często bez zabezpieczenia. Wystarczy w umowie ustalić wysokość kwoty, która zostanie ściągnięta co miesiąc z naszej wypłaty. Szybkie pożyczki nie są rejestrowane prze Schufa.

Jak znaleźć tani kredyt?

Szukając taniego kredytu, najkorzystniej jest skorzystać z porównywarki. Darmowy kalkulator pozwoli na symulację kredytu, obliczy długość czasu spłaty, wysokość rat oraz oprocentowanie. Z łatwością porównamy różne oferty i będziemy mogli wybrać spośród nich tę najkorzystniejszą. W przypadku wątpliwości można skorzystać z telefonicznej pomocy doradcy i wybrać konkretny kredyt. Ze strony porównywarki możemy przejść do wypełnienia wniosku on-line i zawrzeć umowę o kredyt. Porównywarka daje możliwość wyszukania taniej pożyczki on-line na różne cele, od mieszkaniowych, po samochodowe.

Uzyskanie kredytu w Niemczech nie jest trudne – pod warunkiem, że spełnimy wszystkie wymagania i skorzystamy z narzędzi wyszukujących najkorzystniejsze oferty. Właściwie dobrany, tani kredyt, zwiększa szanse na terminową spłatę zobowiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here