Jak wygląda dzień z oszczędzaniem – czy jest podobny do Twojego?

0
930
oszczedzanie

Planujesz większy zakup lub zagraniczny wyjazd, ale nie wiesz skąd wziąć na to potrzebne środki? W jednym i w drugim przypadku rozwiązaniem byłoby zaciśnięcie pasa. Zgromadzenie oszczędności, które wykorzystasz podczas ważnych zakupów. Czy przyszło Ci kiedyś zastanowić się nad tym, jakie finansowe błędy popełniasz każdego dnia? Który z tych wymienionych poniżej dotyczy także Ciebie?

Jedzenie, jeden z większych wydatków

Bez wątpienia jednym z większych wydatków są koszty zakupu produktów, z których wykonujemy posiłki. Choć to bardzo ważna część naszego budżetu, wymaga dokładnego rozplanowania. Jeżeli zależy Ci na oszczędności, staraj się nie kupować posiłków na mieście. Przyrządzaj je za to w domu. Choć wymaga to poświęcenia trochę większej ilości wolnego czasu, warto spróbować.

Kawa zakupiona na wynos, kanapka z biurowego bistro, czy szybki hot dog na stacji benzynowej to dziennie wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Do tego dochodzą także weekendowe przyjemności. Czy udało Ci się kiedyś policzyć te kwoty?

Robienie listy zakupów, to kolejny sposób na pozbycie się niepotrzebnych wydatków i zastopowanie marnowania jedzenia. Kupisz tylko to, co potrzebne i będziesz mieć wszystko, co niezbędne. Bez konieczności dodatkowej wycieczki do sklepu. Korzystaj także z gazetek promocyjnych dostępnych online. Staraj się gotować na kilka dni.

Ubrania – można na nich oszczędzać?

Jeżeli kupisz buty lepszego gatunku, to nie będziesz mieć potrzeby zakupu nowych przez kolejne kilka sezonów. Podobnie jest z płaszczami, dżinsami, swetrami. Warto mieć parę porządnych modeli w swojej szafie. Takich, które będą bazą do wielu różnych stylizacji. Staraj się też nie kupować rzeczy, które są niepotrzebne. Nie musisz mieć przecież pięciu czarnych golfów, czy sześciu koszul w kratę. Szczególną pułapką są wyprzedaże i promocje. Warto do nich podchodzić z głową.

Czy kupujesz w second handach? Może najwyższy czas, aby się tego nauczyć. To tam znajdziesz znakomite sukienki za kilka lub kilkanaście złotych, dodatkową kurtkę dla dziecka, albo eleganckie spodnie.

Podróże i rachunki za media

Rachunek za wodę i prąd to kolejne większe koszty obciążające każdy domowy budżet. Dlatego, jeżeli przewidujesz zakup nowego sprzętu AGD, czy RTV, wybierz ten, który jest energooszczędny. Zamiast na kąpiele, decyduj się na szybki prysznic. Sprawdź też rachunek za telefon i telewizję. Czy korzystasz z wszystkich opcji? Może przyszła pora na zmianę abonamentu?

Umiejętne oszczędzanie – klucz do sukcesu!

Właściwe gospodarowanie finansami sprawi, że zawsze starczy Ci „do pierwszego”. A ponadto, odłożysz pieniądze, które przeznaczysz na wakacje, rozwój własny, nowe meble lub sprzęt RTV. Szybka pożyczka online nie zawsze jest konieczna. Choć niekiedy warto sprawdzić, jakie ma zalety!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here