BOŚ Bank rozszerza listę produktów możliwych do sfinansowania EKO Pożyczką

0
825

Bank Ochrony Środowiska rozszerza listę produktów możliwych do sfinansowania dzięki EKO Pożyczce. Na skutek zainteresowania ze strony klientów, propozycja BOŚ Banku od teraz umożliwia kredytowanie zakupu nie tylko artykułów budowlanych, lecz także przyjaznego naturze sprzętu AGD czy rowerów. Sieć pośredników handlowych, z którymi bank zawarł specjalne umowy na realizację produktu, z początkiem czerwca liczyła już 226 partnerów.

 

Promocyjny kredyt BOŚ Banku przeznaczony jest m.in. na zakup i montaż takich artykułów budowlanych, jak termoizolacyjne okna i drzwi, pokrycia dachowe o naturalnym pochodzeniu, kotły centralnego ogrzewania, systemy dociepleniowe czy ekoarmatura. Poza określoną w marcu listą, od teraz klienci indywidualni mogą dodatkowo kredytować takie cele, jak zakup urządzeń i usług ograniczających emisję zanieczyszczeń przez samochody spalinowe, elektronicznych systemów zarządzania energią w budynkach, domowych stacji uzdatniania wody, przydomowych oczyszczalni ścieków, systemów odzysku wody deszczowej, ogniw fotowoltaicznych, dużego AGD (np. pralek, zmywarek czy lodówek) o klasie energooszczędnej minimum A++, a nawet rowerów, samochodów i pojazdów elektrycznych.

– Zmiany, jakie wprowadziliśmy w ofercie EKO Pożyczki, są efektem dużego odzewu ze strony naszych klientów. Mamy nadzieję, że włączenie do listy artykułów, które nie są związane z budownictwem, jeszcze bardziej zwiększy dostęp do ekologii i zachęci Polaków do korzystania z „zielonych” rozwiązań – mówi Anna Wydrzyńska-Czosnyka, Dyrektor Zarządzająca Banku Ochrony Środowiska. – Równolegle z poszerzeniem listy produktów umożliwiliśmy też skorzystanie z EKO Pożyczki w przypadku, kiedy zakup materiałów lub usług jest częściowy. Dzięki temu klient może uregulować płatność częściowo za gotówkę, a pozostałą kwotę będzie mógł kredytować – dodaje.

Marża EKO Pożyczki zależy od okresu kredytowania i wynosi od 3 proc. (w standardowej ofercie co najmniej 8 proc.), z kolei prowizja za udzielenie kredytu to 1 proc. z możliwością obniżenia do 0,5 proc. (w standardowej ofercie co najmniej 3 proc.). Minimalna kwota kredytu wynosi 5 tys. zł. Z EKO Pożyczki skorzystać mogą ci klienci, którzy nabędą ekologiczne artykuły z aktualnej listy produktów u pośredników handlowych, z którymi bank zawarł umowę. Takimi partnerami mogą być firmy handlowe, dystrybucyjne lub usługowe, które zajmują się produkcją lub montażem artykułów objętych ofertą specjalną. Szczegółowe informacje na temat partnerów akcji można uzyskać w oddziałach BOŚ Banku.

źródło: BOŚ